‹‹‹ vissza a kérdések listájához

Kérdezte BODZADORKA gazdi (Tyuklopov Pippi), 2011. March 16. #280

Segítséget kérnék!
!!valaki találkozott már polyradiculoneuritis-es esettel??

Pár hét alatt a kutya rohamosan leépült.első,hátsó végtagjaira kiterjedt a bénulás.a helyzet az hogy az orvos nem csinál semmit,belenyom pár hasztalan injekciót és tartja a markát.a felírt gyógyszerek pedig semmit nem érnek.gondoltam többre megyek ha felkutatom az interneten a probléma lehetséges okát,ha már nem bírja normálisan kivizsgálni,mert eszem ágában sincs feladni a küzdelmet és beadatni neki a végzetes injekciót!a betegségre a következő oldalon bukkantam:
http://www.pavlovkutyaja.hu/neurologia/negy_vegtagra_kiterjedo_benulas/polyradiculoneuritis.html

aztán ráleltem erre a videóra ami reményt adott:
http://www.youtube.com/watch?v=6ggwd8frbao

tud valaki miskolcon olyat aki segítene nekem?

kategória: kutya, válaszok száma:13, kérdés értékelése:-

A kérdésekre az oldal tagjai válaszolnak akik nem biztos, hogy szakértők vagy állatorvosok. A kérdésekre adott válaszok helyességéért senki nem vállal felelősséget!

Válaszok pontszám szerint

Válaszolta BODZADORKA gazdi (Tyuklopov Pippi), 2011. March 21. #1877

A kérdező hozzászólása:

Szia Bogikám!
Ez jó kis cikk,korábban már olvastam.Ez az oldal sok hasznos tudnivalót ír le a betegségekről.

Válaszolta szilvia76 gazdi (Bogi Túlélő EMLÉKÉRE), 2011. March 20. #1859

Polyradiculoneuritis


Ismert még a betegség, mint akut idiopatikus (ismeretlen kóroktanú) polyradiculoneuritis, Amerikában a mosómedvékkel igazolt összefüggés miatt Coonhound-paralysis névvel illetik a kórképet, vagy a nagyon ritkán előforduló postvakcinációs polyradiculoneuritis is ide tartozik lefolyását, illetve tüneteit tekintve.


Jellemző fajtaprediszpozíció nincs, de általában felnőtt kutyákban jelenik meg, nagyon ritkán macskákban valamint kecskében is leírták. Eleinte amerikai vadászkutyákban fedezték fel, melyek mosómedvékkel való találkozás után 7-14 nappal kezdtek tüneteket mutatni, ám a betegség világszerte előfordul olyan helyeken is ahol mosómedvék nem élnek.


A betegség megjelenésére jellemző kezdetben a hátulsó testfél gyengeség, majd a hátulsó végtagok bénulása. Ez az állapot gyors romlást mutat és 24-48 órán belül mind a 4 végtagra kiterjedő bénulás jelentkezik, az állat mozgásképtelenné válik. A végtagokon az ínreflexek nem válthatóak ki, vagy nagyon gyengék, ám az érző funkció megtartott. Gyakran jellemzi az érzőfunkciót túlérzékenység, főleg a háti szakaszra jellemző az ún. hyperaesthesia. Érdekes, hogy a petyhüdt végtagok mellett a tudat ép, valamint a beteg képes farkát mozgatni, enni, inni (amennyiben fejét tartják), vizeletet bélsarat normálisan üríteni. Gyorsan kialakuló súlyos esetekben a légző-izmok bénulása is felléphet (bár ez ritka), ilyenkor mesterséges lélegeztetéssel kell az állatot életben tartani. Fontos, hogy a láz nem jelenik meg a tünetek között, néha a hang gyengülése, vagy elvesztése azonban jelentkezhet. A betegség kezdetét követő 10-14. napon már felismerhető izomsorvadás jelentkezik a betegen.


Okát tekintve annyi biztos csupán, hogy egy ún. immunmediált, vagy autoimmun eredetről van szó. Ez a nem normális immunválasz a gerincvelői ideggyökök alsó (mozgató) szarvát, valamit ezek folytatását a gerincvelői idegeket támadja. Ennek eredményeként az idegek helyenként elveszítik szigetelésüket", az ún. myelin-hüvelyt, károsodnak maguk az idegrostok (axonok) is, mindezek folyományaként pedig blokkolódik az

Válaszolta BODZADORKA gazdi (Tyuklopov Pippi), 2011. March 18. #1846

A kérdező hozzászólása:

Köszönöm a segítséget!Nagyon szívesen megkeresném Németh doktor urat is,de az a baj hogy nem nagyon tudom kivitelezni a pesti kezeltetéseket,itt nálunk Miskolcon pedig nincsenek olyan szinten az orvosok...Nincs neurológusunk,nem végeznek gerinc műtétet valamint érdekelt volna a fizioterápia is,de természetesen csak Pesten van ilyen.Bosszantó!
Amúgy ebben az országban miért nem lehet bevezetni egy ellátási alapot állatoknak?Igazán hozzácsaphatnák a többi járulékhoz amit havonta kifizet a munkaadóm!

Válaszolta Lilkababa gazdi (Lilike), 2011. March 17. #1816

Sajnálom a H betüt,de SZERINTEM nem is ez volt most a lényeg (amúgy örültem h megtaláltam a számát sietségembe ) hanem a segítség és a szándék!

Kedves Pippi örülök,h találtatok megoldást és orvost,remélem írsz a felépülésetekről

Válaszolta BODZADORKA gazdi (Tyuklopov Pippi), 2011. March 17. #1813

A kérdező hozzászólása:

Sziasztok Barátaim!
Ma voltunk az új dokinál,elégedettek vagyunk vele.Készített Lyme tesztet aztán röntgen volt.Ott derült ki hogy lófarok szindróma okozza a problémát.Az érintett terület gyulladásban van.Ha az injekciókúra nem használ,csak a műtét segíthet.Szombaton mennünk kell vissza....

Válaszolta Lilkababa gazdi (Lilike), 2011. March 17. #1811

Budapest Állat Tudományi Egyetem.
Dr.Német Tibort keresd, ő igazi szak tekintély agyuntus az állat-gyógyászatba megér egy próbát.
061-478-41-00
0630-919-14-80
Minket ő mentett meg

Válaszolta Daisygazdi gazdi (Daisy), 2011. March 16. #1799

http://www.szegediallatorvos.hu/allatorvos-valaszol/kutyak

Bár regisztrálni kell,de az csak pár pillanat,itt érdeklődhetsz,nagyon kedves
dokinő válaszolgat a kérdésekre.Én már kétszer is igénybe vettem,mindkétszer nagyon hamar válaszolt,kielégítő válaszokat kaptam kérdéseimre.
Szerintem keress fel másik dokit is,és ne add fel!
Mihamarabbi jobbulást!

Válaszolta BODZADORKA gazdi (Tyuklopov Pippi), 2011. March 16. #1785

A kérdező hozzászólása:

Felkeressük,köszönöm a válaszokat

Válaszolta pettyes1ed gazdi (Kyra), 2011. March 16. #1784

Miskolcon élnek a rokonaim. És nekik is úgy ajánlották az orvost. A neten is sok referenciát lehet róla szerezni. Lengyel Béla
http://www.allatkorhaz.hu/szakrendelonk-2.html
Állítólag nagyon lelkiismeretes.
Jóbbulást!!! Remélem helyre jön a kutyus! Írjatok kérlek a fejleményekről.