‹‹‹ vissza a(z) Hirdetések, reklámokhoz

NOÉ Állatotthon ALapítvány fórum

Írta Nio1222 gazdi (Félix), 2011. January 31. 22:27:58 #457777

Speciális programjaink

2004 tavaszán elindult egyik legnagyobb programunk, a MiniMenhely-projekt. A program egyedülálló kezdeményezés hazánkban, melynek célja a sintértelepekre került, altatásra ítélt és megkínzott állatok szervezett mentése, rehabilitációja és új gazdához juttatása.

A program keretében egy 10 kenneles "mini menhely részleg" épült fel 100%-ban önkéntes munkával állatotthonunk területén, a többi kenneltől teljesen elszeparáltan, ami azóta is folyamatosan fogadja a rászoruló kutyákat. A MiniMenhely-program alapítványunk eddigi legnagyobb költségvetéssel mködő projektje, hiszen a sintértelepekről az esetek nagy százalékában betegen kerülnek ki az állatok és gyakran hónapokig tartó kezelést igényelnek, mielőtt beköltözhetnek a menhelyre, ahol önkéntesek és szakemberek végzik további - gyakran rengeteg időt és türelmet igénylő - testi-lelki rehabilitációjukat.

Bár a program eredetileg a fővárosi gyepmesteri telep kutyáinak mentésére jött létre, az elmúlt években tevékenysége jelentősen kibővült és jelenleg 25 vidéki gyepmesteri telepről is menti a rászoruló ebeket, különös tekintettel a balesetesen, sérülten, vemhesen és fogyatékkal bekerülő állatokra. Bővebb információ a program önálló weboldalán található, a http://www.minimenhely.hu címen.

2006 őszétől Boxer fajtamentő csoportot is "üzemeltetünk", mivel hazánkban e fajta mentésére még semmilyen más szerveződés nincsen. Hogy erre mekkora igény van, azt az is tanúsítja, hogy alig alakult meg a csapat, máris rengeteg megkeresést kapott sintértelepeken, menhelyeken, rossz körülmények között szenvedő boxerekkel kapcsolatban; még Szerbiából és Romániából is mentettünk boxereket. Bővebben a programról: http://www.boxermentes.hu

2008-tól alapítványunk végzi hazánkban a schnauzer fajtamentést, 2009-től pedig a bulldog, csau-csau és cane corso fajtamentést is.

Írta Nio1222 gazdi (Félix), 2011. January 31. 22:27:32 #457776

A kezdetektől napjainkig

A Noé Állatotthon Alapítvány Budapest máig legnagyobb állatmenhelye 1992 óta mködik saját anyagi erőforrásainkból, és csak 2000-ben alakult alapítvánnyá, de azóta is normatív állami támogatás nélkül, önerőből tartja fent magát és látja el két-, három- és négylábú védenceit.

Az állatotthont két lelkes fiatal, Zoli és Hédi hozta létre. ők ketten a 90-es évek elején megálmodtak egy olyan világot, ahol minden állatnak joga van az élethez és minden állat kaphat egy második esélyt, legyen az kidobott kutya vagy levesbe való kakas. Évek alatt összespóroltak egy telekre valót, majd elkezdték befogadni a hontalan, bajba jutott állatokat, akik egyre csak jöttek és jöttek, végül már több százan voltak. Hédi és Zoli közben sokszor nélkülöztek, eladták családi örökségeiket, kölcsönöket vettek fel, barátoknál, családtagoknál laktak, de az állatoknak mindig jutott ennivaló és orvosi ellátás. Ez a mai napig sincs másképp; az utolsó családi ingatlant 2008 májusában adták el, hogy a menhely adósságait törleszteni tudják - azóta ők is fent laknak a menhelyen az állatokkal az egykori apró szociális helységben. Azt mondják: nem bánják, csak az állatoknak jusson minden, ami kell.
Ha a kedves állatbarátok is úgy vélik, hogy közel 600 befogadott kis védencünk megérdemli a támogatást, talán nemsokára lesz majd annyi adományozónk, hogy az állatotthon teljes fenntartását fedezni tudjuk a befolyó felajánlásokból.

Jelenleg évi kb. 65 millió forintra lenne szükségünk az állatok ellátásához, gyógyíttatásához, kezeléséhez és az állatotthon fenntartásához. További pénzekből tudnánk fejleszteni, bővíteni, további férőhelyeket, karanténokat, orvosi szobát kialakítani. Terveink között szerepel egy cicaház és egy kölyökkarantén létrehozása, egy rágcsáló- és görényház építése, valamint egy oktatóközpont kialakítása.

Nálunk nincs altatás

Alapítványunk egyik legfontosabb alapelve, hogy minden élőlénynek joga van az élethez, ezért egyetlen állatot sem altatunk el (kivéve természetesen a súlyosan sérült, szenvedő menthetetleneket), legyen bár létszám fölötti, születési vagy szerzett testi hibás, öreg, élete végéig kezelésre, drága diétára szoruló vagy egyszeren csak csúnyácska.
A "bicebócák", a "vaksik" is teljes életet élhetnek állatotthonunkban, ahol külön részleget alakítottunk ki az idős állatoknak és azoknak a kutyáknak, akik valamilyen korábbi trauma miatt nem képesek beilleszkedni kutyatársaik és az emberek közé.
Utóbbiak a "Lelkibeteg Udvar" lakói, akiket korábban bántalmaztak, megkínoztak és akiket a szakembereknek nem sikerült rehabilitálniuk olyan mértékben, hogy gazdához adhassuk őket.
Állatmentés és egyéb tevékenységek

Állatmentő szolgálatunk elsődleges célja az utak mentén elütött és sorsukra hagyott, vagy más módon bántalmazott, sérült állatok azonnali állatorvoshoz juttatása és megfelelő ellátásban való részesítése.
Gyakran riasztanak minket állatkínzások kapcsán is; ilyenkor nem csak az állatról kell gondoskodnunk, hanem arról is, hogy a bncselekmény elkövetője ellen eljárás induljon.

Katasztrófacsoportunk folyamatosan rendelkezésre áll az állatokat sújtó természeti vagy ipari katasztrófák esetére; az Állatvédelmi Katasztrófamentő Csoport tagjaként aktívan részt vettünk például 2001 tavaszán a beregi, 2002 nyarán a dunai árvíz Budapestet és környező településeit érintő szakaszán és a Gemenci erdő vadjainak mentésénél is.

Egyik legfontosabb célkitzésünk az oktatási szférában való részvétel és a társadalom szemléletváltozásának elősegítése, a felelős állattartásra nevelés.
Ennek keretein belül 2004 tavaszától elindult Állatvédelmi Oktató Programunk, melynek részeként általános és középiskolás csoportok "kihelyezett" biológia óráikat állatotthonunkban tartják, illetve iskolanapokra, osztályfőnöki órákra látogatunk el állatorvosokkal. Fontosnak tartjuk, hogy már egész kis korban megkezdődjön a gyermekek állat- és természetszeretetre való nevelése, és hogy minden fiatal megismerkedhessen a felelős állattartás alapjaival, a kedvencként tartott állatok szükségleteivel, igényeivel.

Alapítványunk egyik alapító tagja a Magyar Állatvédők Országos Szervezetének (MÁOSZ), mely a magyar állatvédők közös érdekképviseletét hivatott ellátni hazánkban.

Az állatok védelméért folytatott munkánk elismeréseképpen 2002. október 04-én a Magyar Újságírók Országos Szövetsége Természet és Állatvédő Szakosztálya állatotthonunkat az Év Állatotthona címmel jutalmazta, más állatvédő szervezetek szavazatainak bevonásával.

Írta Nio1222 gazdi (Félix), 2011. January 31. 22:24:53 #457775

Ismerjen meg minket!
2009.01.01.

Budapest legnagyobb állatotthonaként 1992 óta végezzük a bajba jutott, megkínzott, balesetet szenvedett állatok mentését. 3,5 hektáros, 2009. évtől 5 hektáros állatmenhelyünk jelenleg közel hatszáz kutya, cica, malac, kecske, juh, emu, nyuszi, tengerimalac, csirke, kacsa, liba, páva, vaddisznó, mosómedve, borz, ló, póni, őz, szarvas, díszmadár, galamb, varjú, egerészölyv, teknős, nyest és szarvasmarha átmeneti, vagy - sok esetben - végleges otthona.

http://www.noeallatotthon.hu
Adószámunk:
18169696-1-42
Bankszámlaszámunk: 11710002-20083777

ugrás az oldal tetejére

A fórumokhoz csak blöki.hu tagok szólhatnak hozzá!
A fórumokhoz történő hozzászólással elfogadod a fórumszabályzatot.

MWdqY2lsOWZub2Zta3A5dDZ0ODZlZ3Q0cTU=